LYS-5 Çalışma Programı
LYS-5 Hazırlık

LYS-5 (YKS Dil) için çalışma programı nasıl olmalı?

LYS 5 Çalışma Programı

LYS-5 için düzen çok önemlidir!

Lys 5 öğrencisi mutlaka her gün çalışmalısınız düzenli yani devamlı çalışma çok önemli. Bir LYS 5 öğrencisi hiçbir şey yapamıyorsa o gün kitabı açıp göz gezdirse bile gün boş geçmemiş olacaktır, tabi aslolan gözgezdirmek değil tam bir çalışma ve tekrar yapmaktır ancak hiç olmazsa göz gezdirirseniz bilinçaltında bilgileri taze tutmuş göndermiş olursunuz. Uzun süre uyandırılmamış dil kodları beyinde uyuşuk kalır ve zamanla işlevlerini unutur, bu yüzden devamlı olarak bilgiyi güncellemek gerekir. 2018’de LYS 5 sınavı YKS olarak isim değişikliğine uğradı ancak yapılan açıklamalardan anladığımız kadarıyla içerikte herhangi bir değişiklik olmadı.

Yazarak çalışın!

LYS 5 için en etkili çalışma tekniği yazarak çalışmaktır, söz konusu kelime olduğunda şunu belirtmek gerekir ki cümle içinde kullanılamayan İngilizce kelime ezberlenmiş olsa da çabuk unutulur. Özümsemek için kelimeyi cümle içinde kullanmak gerek.

Ezberlediğiniz İngilizce kelimeleri unutmak istemiyorsanız günde en az 10 dk. İngilizce’yle ilgili bir işle uğraşın. Bu uğraşlardan en eğlencelisi film izlemek olabilir, kendi geliştirdiğiniz başka eğlenceli yöntemler varsa o yöntemleri kullanabilirsiniz, bol dialog içeren her türlü uğraş size fayda sağlar.

Pratik Yapmalısınız ama nasıl?

Siz de “Kelimem süper, gramerim fena değil. LYS 5’ten yüksek bir not alabilir miyim?” diyenlerdenseniz. Cevabımız net. Bolca sınav pratiği yapmadan LYS5 garanti olmaz, imkan oldukça deneme sınavı çözmeli, yaprak testleri tekrar tekrar çözmeli ve eksik kaldığınız konuları belirleyip özenle eksiklerinizi gidermelisiniz.

Haftalık program yapın ve kendinizi kontrol edin.

Bir haftalık program yaparak bu programı takip etmeniz büyük önem arz etmektedir. Sizinle bir basit bir haftalık program örneği paylaşıyoruz aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Bu program günlük ve haftalık çalışmanızdaki sürekliliği bırakmamanızı amaçlar. Programdaki günler sınava kaç gün kaldığı temsil ediyor, günlük yeni konu çalışmanızı yaptığınızda 1 çizgi, tekrar çalışması yaptığınızda 2 çizgi, ödevleri tamamladığınızda 3 çizgi koymalısınız. Haftayı en az 15 çizgi ile tamamladığınızda alt kısımdaki hafta yazan kutucuklara 1 çizgi, haftayı 19 ve üzeri çizgi ile tamamladığınızda haftaya 2 çizgi koymalısınız, aylık çizelgeyi yine aynı mantıkla doldurmalısınız haftalardan ay için en az 6 çizgi topladığınızda aylık çizelge kutucuklarına 1 çizik atarak ilerlemelisiniz. Bu çizgiler sizin çalışma performansınızın gücünü gösterecektir, bu tablo ne kadar çok çizik içerirse sizin sınav sonucunda önüne geçtiğiniz kişi sayısı katlanarak artacaktır.

Günlük Çalışma Programı İndir

Profesyonel olarak ders almak isterseniz?

Deneyimli eğitmenlerden ders almanız çok önemlidir, uzun yıllardan bu yana özellikle sınav İngilizcesi anlamında çalışmalar yapmış olan kişilerle çalışmak sizin için büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca sıkı bir deneme sınavı takvimi ve çalışmalarınızı değerlendirmek için düzenli olarak sınav analizinde de size yardımcı olacak kişilerin olması gerekir. Biz YDS Online‘da hem düzenli çalışmanızı sağlıyor hem de deneyimli eğitmenlerimiz ile sizi süreçte çok iyi yönlendirilmenizi yapabiliyoruz. Kayıtlı olan tüm öğrencilerimize uzun yıllar hazırlığı sürmüş olan LYS 5 Kitap Setimizi gönderiyoruz ve bu kitap seti üzerinden hem video dersler hem de canlı dersler üzerinden sınav hazırlığı yapmanızı, sınavlara katılmanızı, bolca soru çözerek sınava tam hazır girmenizi amaçlıyoruz. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz sitemizdeki LYS-5 Hazırlık Paketi‘ni inceleyebilir isterseniz sipariş verebilirsiniz.

Bu konuda bize sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa iletişim menüsünden bize mesaj göndererek bilgi alabilir ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “LYS-5 (YKS Dil) için çalışma programı nasıl olmalı?

  1. merve dedi ki:

    mesela paragraf soruları için kaç dk ayırmalıyım sentece competition için kaç dk ayırmalıyım

  2. ayse dedi ki:

    tyt ve ydt için ders çalışma programınız varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Solve : *
16 ⁄ 8 =